
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
715P22356KA3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 600VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3415
4.3415
10
3.91115
39.1115
50
3.3896
169.48
100
2.954975
295.4975
500
2.433501
1216.7505
1000
2.25968
2259.68
2500
2.216226
5540.565
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Series | Orange Drop® 715P |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Lead Spacing | 0.689" (17.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.480" Dia x 0.902" L (12.20mm x 22.90mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Voltage Rating - DC | 600V |
| Height - Seated (Max) | 0.772" (19.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |