
Renesas Electronics America Inc
Product No:
71V424S10PHG
Manufacturer:
Package:
44-TSOP II
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 44TSOP II
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.5215
8.5215
10
7.8375
78.375
25
7.6741
191.8525
50
7.64788
382.394
100
6.86223
686.223
250
6.654864
1663.716
500
6.328292
3164.146
1000
6.107645
6107.645
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | SRAM - Asynchronous |
| Access Time | 10 ns |
| Memory Size | 4Mbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width) |
| Product Status | Active |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 71V424 |
| Memory Organization | 512K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 44-TSOP II |
| Write Cycle Time - Word, Page | 10ns |