
C&K
Product No:
7211J26ZQE22
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
16.245
16.245
10
14.56065
145.6065
25
13.92054
348.0135
40
13.200488
528.01952
80
12.7205
1017.64
230
11.920476
2741.70948
440
11.040425
4857.787
945
9.901375
9356.799375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | C&K |
| Series | 7000 |
| Circuit | SP3T |
| Package | Tray |
| Features | Jumper needed to achieve triple throw |
| Actuator Type | Paddle |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 40,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Switch Function | On-On-On |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 7211J |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 20.32mm x 12.70mm |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |