726ATLFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
726ATLFT
Package:
TSOT-23-6
Batch:
Datasheet:
Description:
IC VCXO TSOT23-6
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL No
Type Voltage Controlled Crystal Oscillator (VCXO)
Input Crystal
Output CMOS
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Product Status Obsolete
Frequency - Max 36MHz
Voltage - Supply 3.15V ~ 3.45V
Divider/Multiplier No/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 726A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 2:1
Operating Temperature 0°C ~ 70°C