
Century Spring Corp
Product No:
72797SCS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O=1.460,L= 3.00,W= .125
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
31.5875
31.5875
15
26.852064
402.78096
30
23.693
710.79
50
9.4772
473.86
100
5.370445
537.0445
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 23.0 lbs/in |
| Finish | None |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Stainless Steel |
| End Style | Closed & Ground |
| Free Length | 3.000" (76.20mm) |
| Wire Diameter | 0.125" (3.18mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 1.210" (30.73mm) |
| Diameter - Outside | 1.460" (37.08mm) |