
C&K
Product No:
7303J21ZQI22
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
22.6955
22.6955
10
20.6112
206.112
25
19.68476
492.119
50
18.64261
932.1305
100
17.947875
1794.7875
250
16.78992
4197.48
500
14.33075
7165.375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | C&K |
| Series | 7000 |
| Circuit | 3PDT |
| Package | Bulk |
| Features | Epoxy Potted |
| Actuator Type | Paddle |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 40,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Switch Function | On-Off-On |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 7303J |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 19.05mm x 10.41mm |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |