
RAF Electronic Hardware
Product No:
7333-B-632-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
1/4 RD X 1/4 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.375
2.375
5
2.2534
11.267
10
2.19355
21.9355
25
2.13484
53.371
50
2.07537
103.7685
100
1.95681
195.681
250
1.838212
459.553
500
1.778913
889.4565
1000
1.719614
1719.614
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Swage |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.355" (9.02mm) |
| Diameter - Inside | 0.150" (3.81mm) |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Screw, Thread Size | #6-32 |
| Base Product Number | 7333-B |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.250" (6.35mm) 1/4" |