
Nexperia USA Inc.
Product No:
74AHC1G07GV-Q100H
Manufacturer:
Package:
SC-74A
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC74A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.30875
3.0875
25
0.27056
6.764
100
0.17499
17.499
250
0.144856
36.214
500
0.1159
57.95
1000
0.088854
88.854
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74AHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AHC1G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-74A |
| Current - Output High, Low | -, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |