
Nexperia USA Inc.
Product No:
74AHCT17APWJ
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.36765
3.6765
25
0.34352
8.588
100
0.274835
27.4835
250
0.25517
63.7925
500
0.215916
107.958
1000
0.166848
166.848
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74AHCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AHCT17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 6 |