
Nexperia USA Inc.
Product No:
74ALVC14PW,118
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 6CH 1-INP 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.40945
4.0945
25
0.38228
9.557
100
0.305995
30.5995
250
0.284126
71.0315
500
0.240407
120.2035
1000
0.185763
185.763
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74ALVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Circuits | 6 |
| Base Product Number | 74ALVC14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Logic Level - Low | 0.41V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Input Logic Level - High | 1.24V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.4ns @ 3.3V, 50pF |