
Nexperia USA Inc.
Product No:
74ALVCH16373DGG:11
Manufacturer:
Package:
48-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC TRANSP LATCH 16BIT D 48TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2635
1.2635
10
1.12575
11.2575
25
1.06856
26.714
100
0.877705
87.7705
250
0.820458
205.1145
500
0.725078
362.539
1000
0.572422
572.422
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74ALVCH |
| Circuit | 8:8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 74ALVCH16373 |
| Independent Circuits | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Delay Time - Propagation | 2.1ns |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |