
Nexperia USA Inc.
Product No:
74AUP1G09GS,132
Manufacturer:
Package:
6-XSON, SOT1202 (1x1)
Batch:
-
Description:
IC GATE AND OD 1CH 2-INP 6XSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.3439
3.439
25
0.31464
7.866
100
0.23427
23.427
250
0.212306
53.0765
500
0.175712
87.856
1000
0.131784
131.784
2500
0.120802
302.005
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Open Drain |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74AUP1G09 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.9V |
| Supplier Device Package | 6-XSON, SOT1202 (1x1) |
| Input Logic Level - High | 1.6V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 500 nA |
| Current - Output High, Low | -, 4mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 12.7ns @ 3.3V, 30pF |