
onsemi
Product No:
74LCX125BQX
Manufacturer:
Package:
14-DQFN (3x2.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 14DQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.741
0.741
10
0.6517
6.517
25
0.6118
15.295
100
0.46379
46.379
250
0.394744
98.686
500
0.375003
187.5015
1000
0.286188
286.188
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74LCX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LCX125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-DQFN (3x2.5) |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |