
onsemi
Product No:
74LCX126BQX
Manufacturer:
Package:
14-DQFN (3x2.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 14DQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.855
0.855
10
0.7562
7.562
25
0.7106
17.765
100
0.53865
53.865
250
0.458432
114.608
500
0.435518
217.759
1000
0.332376
332.376
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74LCX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LCX126 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-DQFN (3x2.5) |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |