
onsemi
Product No:
74LCX245BQX
Manufacturer:
Package:
20-DQFN (2.5x4.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 3.6V 20DQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.836
0.836
10
0.7429
7.429
25
0.70566
17.6415
100
0.54169
54.169
250
0.478724
119.681
500
0.45353
226.765
1000
0.352754
352.754
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74LCX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LCX245 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-DQFN (2.5x4.5) |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |