
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC2G04GM,115
Manufacturer:
Package:
6-XSON, SOT886 (1.45x1)
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 2CH 2-INP 6XSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.32585
3.2585
25
0.29792
7.448
100
0.22173
22.173
250
0.200906
50.2265
500
0.166269
83.1345
1000
0.124706
124.706
2500
0.114314
285.785
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G04 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 6-XSON, SOT886 (1.45x1) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.2ns @ 5V, 50pF |