
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC2G04GS-Q100H
Manufacturer:
Package:
6-XSON, SOT1202 (1x1)
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 2CH 2-INP 6XSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.513
0.513
10
0.41325
4.1325
25
0.3781
9.4525
100
0.281485
28.1485
250
0.255094
63.7735
500
0.211128
105.564
1000
0.158336
158.336
2500
0.145141
362.8525
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G04 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 6-XSON, SOT1202 (1x1) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.8ns @ 5V, 50pF |