
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC2G07GW-Q100H
Manufacturer:
Package:
6-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SOT363
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.3078
3.078
25
0.27778
6.9445
100
0.191805
19.1805
250
0.161576
40.394
500
0.131271
65.6355
1000
0.100976
100.976
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |