
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC2G125DP,125
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5035
0.5035
10
0.4275
4.275
25
0.39862
9.9655
100
0.318915
31.8915
250
0.296134
74.0335
500
0.250572
125.286
1000
0.193629
193.629
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |