
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC2G32GT,115
Manufacturer:
Package:
8-XSON, SOT833-1 (1.95x1)
Batch:
-
Description:
IC GATE OR 2CH 2-INP 8XSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.3857
3.857
25
0.35226
8.8065
100
0.262295
26.2295
250
0.23769
59.4225
500
0.196707
98.3535
1000
0.147535
147.535
2500
0.135242
338.105
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | OR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G32 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 8-XSON, SOT833-1 (1.95x1) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.2ns @ 5V, 50pF |