
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC2G34GM-Q100,1
Manufacturer:
Package:
6-XSON, SOT886 (1.45x1)
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 6XSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.33345
3.3345
25
0.30514
7.6285
100
0.227145
22.7145
250
0.205808
51.452
500
0.170335
85.1675
1000
0.127746
127.746
2500
0.117097
292.7425
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G34 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-XSON, SOT886 (1.45x1) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |