
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC32ABQ,115
Manufacturer:
Package:
14-DHVQFN (2.5x3)
Batch:
-
Description:
IC GATE OR 4CH 2-INP 14DHVQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.35625
3.5625
25
0.32604
8.151
100
0.24263
24.263
250
0.219906
54.9765
500
0.181982
90.991
1000
0.136486
136.486
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | OR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.2V ~ 3.6V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | 74LVC32 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 14-DHVQFN (2.5x3) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 40 µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.8ns @ 3.3V, 50pF |