
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC3G06GS,115
Manufacturer:
Package:
8-XSON (1.35x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INVERTER OD 3CH 3-INP 8XSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.342
3.42
25
0.3192
7.98
100
0.25536
25.536
250
0.237082
59.2705
500
0.200621
100.3105
1000
0.15503
155.03
2500
0.14135
353.375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Open Drain |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | 74LVC3G06 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 8-XSON (1.35x1) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 2.9ns @ 5V, 50pF |