
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC3G07DP,125
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5985
0.5985
10
0.5301
5.301
25
0.4978
12.445
100
0.40622
40.622
250
0.377302
94.3255
500
0.3211
160.55
1000
0.25688
256.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 3 |
| Base Product Number | 74LVC3G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |