
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC3G14DP,125
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INVERT SCHMITT 3CH 3IN 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5985
0.5985
10
0.5282
5.282
25
0.49628
12.407
100
0.404985
40.4985
250
0.3762
94.05
500
0.320169
160.0845
1000
0.25613
256.13
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | 74LVC3G14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 1.1V ~ 2.5V |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 3.8V |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.3ns @ 5V, 50pF |