
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC3G17GT,115
Manufacturer:
Package:
8-XSON, SOT833-1 (1.95x1)
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 8XSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.39045
3.9045
25
0.3572
8.93
100
0.265905
26.5905
250
0.240958
60.2395
500
0.199424
99.712
1000
0.149568
149.568
2500
0.137104
342.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 3 |
| Base Product Number | 74LVC3G17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-XSON, SOT833-1 (1.95x1) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |