
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC3GU04DP,125
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 3CH 3-INP 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.48925
4.8925
25
0.45942
11.4855
100
0.37506
37.506
250
0.348384
87.096
500
0.296476
148.238
1000
0.237186
237.186
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | 74LVC3GU04 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3ns @ 5V, 50pF |