
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC3GU04GN,115
Manufacturer:
Package:
8-XSON (1.2x1)
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 3CH 3-INP 8XSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7125
0.7125
10
0.6251
6.251
25
0.5871
14.6775
100
0.47918
47.918
250
0.445094
111.2735
500
0.378803
189.4015
1000
0.30304
303.04
2500
0.274626
686.565
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | 74LVC3GU04 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | 8-XSON (1.2x1) |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3ns @ 5V, 50pF |