
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVC74APW,118
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC FF D-TYPE DUAL 1BIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.36195
3.6195
25
0.33136
8.284
100
0.24662
24.662
250
0.22344
55.86
500
0.184927
92.4635
1000
0.1387
138.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Type | D-Type |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Output Type | Complementary |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 150 MHz |
| Voltage - Supply | 1.2V ~ 3.6V |
| Input Capacitance | 4 pF |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVC74 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5.2ns @ 3.3V, 50pF |