
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVCH16245ADGG,11
Manufacturer:
Package:
48-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 3.6V 48TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0735
1.0735
10
0.9576
9.576
25
0.90934
22.7335
100
0.746985
74.6985
250
0.69825
174.5625
500
0.617044
308.522
1000
0.48715
487.15
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74LVCH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.2V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVCH16245 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |