
onsemi
Product No:
74LVT162244MTD
Manufacturer:
Package:
48-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 48TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.5625
3.5625
10
3.1958
31.958
25
3.021
75.525
100
2.48406
248.406
250
2.228928
557.232
500
2.148368
1074.184
1000
1.78582
1785.82
2500
1.718683
4296.7075
5000
1.66498
8324.9
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74LVT |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LVT162244 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Number of Bits per Element | 4 |