
Nexperia USA Inc.
Product No:
74LVT16374ADGG,118
Manufacturer:
Package:
48-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC FF D-TYPE DUAL 8BIT 48TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.045
1.045
10
0.9348
9.348
25
0.8873
22.1825
100
0.728935
72.8935
250
0.681416
170.354
500
0.602186
301.093
1000
0.475408
475.408
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Type | D-Type |
| Series | 74LVT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Standard |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 150 MHz |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Input Capacitance | 3 pF |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVT16374 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 120 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5ns @ 3.3V, 50pF |