
onsemi
Product No:
74LVTH162244MTD
Manufacturer:
Package:
48-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 48TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9285
1.9285
10
1.729
17.29
25
1.63096
40.774
100
1.30492
130.492
250
1.141824
285.456
500
1.109182
554.591
1000
0.880821
880.821
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74LVTH |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LVTH162244 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Number of Bits per Element | 4 |