
onsemi
Product No:
74LVTH2245MTC
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 3.6V 20TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.292
1.292
10
1.1552
11.552
25
1.0963
27.4075
100
0.8417
84.17
250
0.743812
185.953
500
0.704653
352.3265
1000
0.548064
548.064
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74LVTH |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVTH2245 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA; 12mA, 12mA |
| Number of Bits per Element | 8 |