
onsemi
Product No:
74LVTH245MTCX
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 3.6V 20TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.938
1.938
10
1.7385
17.385
25
1.64008
41.002
100
1.312235
131.2235
250
1.14817
287.0425
500
1.115376
557.688
1000
0.885742
885.742
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74LVTH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVTH245 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Bits per Element | 8 |