
onsemi
Product No:
74LVTH574MTCX
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.748
1.748
10
1.5675
15.675
25
1.4782
36.955
100
1.182655
118.2655
250
1.034854
258.7135
500
1.005271
502.6355
1000
0.798314
798.314
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Type | D-Type |
| Series | 74LVTH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Standard |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 150 MHz |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Input Capacitance | 4 pF |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVTH574 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 190 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.6ns @ 3.3V, 50pF |