
onsemi
Product No:
74LVX125MX
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.50825
5.0825
25
0.47728
11.932
100
0.361855
36.1855
250
0.30799
76.9975
500
0.2926
146.3
1000
0.223298
223.298
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74LVX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LVX125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |