
onsemi
Product No:
74LVX273MTCX
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7125
0.7125
10
0.6289
6.289
25
0.59052
14.763
100
0.447545
44.7545
250
0.380912
95.228
500
0.361874
180.937
1000
0.276165
276.165
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Type | D-Type |
| Series | 74LVX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Master Reset |
| Output Type | Non-Inverted |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 90 MHz |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Input Capacitance | 4 pF |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVX273 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 14.5ns @ 3.3V, 50pF |