
onsemi
Product No:
74VCX16245MTD
Manufacturer:
Package:
48-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 3.6V 48TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.4225
2.4225
10
2.17645
21.7645
25
2.05352
51.338
100
1.642645
164.2645
250
1.437312
359.328
500
1.396272
698.136
1000
1.108802
1108.802
2500
1.067734
2669.335
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74VCX |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 1.2V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74VCX16245 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |