
onsemi
Product No:
74VCX245BQX
Manufacturer:
Package:
20-DQFN (2.5x4.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 3.6V 20DQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1495
1.1495
10
1.0317
10.317
25
0.97926
24.4815
100
0.751925
75.1925
250
0.664506
166.1265
500
0.629527
314.7635
1000
0.48963
489.63
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74VCX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.4V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74VCX245 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-DQFN (2.5x4.5) |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |