
onsemi
Product No:
74VHC125MTCX
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.4123
4.123
25
0.38456
9.614
100
0.285665
28.5665
250
0.24168
60.42
500
0.230717
115.3585
1000
0.170288
170.288
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74VHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74VHC125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |