
Nexperia USA Inc.
Product No:
74VHC126D,118
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.49685
4.9685
25
0.46664
11.666
100
0.380665
38.0665
250
0.353628
88.407
500
0.300941
150.4705
1000
0.240758
240.758
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 74VHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74VHC126 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |