
onsemi
Product No:
74VHC573MTC
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC D-TYPE TRANSP SGL 8:8 20TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.741
0.741
10
0.6536
6.536
25
0.61408
15.352
100
0.465405
46.5405
250
0.396074
99.0185
500
0.376276
188.138
1000
0.287156
287.156
2500
0.267358
668.395
5000
0.25745
1287.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74VHC |
| Circuit | 8:8 |
| Package | Tube |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 74VHC573 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Delay Time - Propagation | 4.5ns |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |