7594-A-440-SS
RAF Electronic Hardware
Product No:
7594-A-440-SS
Description:
ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN STAINL
Features -
Material Stainless Steel
Product Status Active
Length - Overall 1.063" (26.99mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.250" (6.35mm) 1/4"
Screw, Thread Size #4-40
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)