
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
770078-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN PLUG HSG 4POS 5.03MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.342
0.342
10
0.3116
3.116
25
0.31084
7.771
50
0.30419
15.2095
100
0.260015
26.0015
250
0.234004
58.501
500
0.221008
110.504
1000
0.193705
193.705
2500
0.192404
481.01
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.198" (5.03mm) |
| Series | Commercial .093" Pin and Socket |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | - |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 770078 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 4 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |