
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
770083-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT HSG 5POS 5.03MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.4275
4.275
25
0.42598
10.6495
50
0.41515
20.7575
100
0.35606
35.606
250
0.32205
80.5125
500
0.304152
152.076
1000
0.266589
266.589
2500
0.263008
657.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.198" (5.03mm) |
| Series | Commercial .093" Pin and Socket |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | - |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 770083 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 5 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |