
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
770085-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 5.03MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.665
0.665
10
0.6441
6.441
25
0.64182
16.0455
50
0.62016
31.008
100
0.52003
52.003
250
0.487502
121.8755
500
0.460408
230.204
1000
0.403532
403.532
2500
0.381872
954.68
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.198" (5.03mm) |
| Series | Commercial .093" Pin and Socket |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.198" (5.03mm) |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 770085 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |