
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
770089-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN PLUG HSG 6POS 5.03MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.39425
3.9425
25
0.39292
9.823
50
0.38285
19.1425
100
0.328415
32.8415
250
0.297046
74.2615
500
0.280554
140.277
1000
0.245898
245.898
2500
0.242602
606.505
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.198" (5.03mm) |
| Series | Commercial .093" Pin and Socket |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.198" (5.03mm) |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 770089 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |