
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
770091-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 9POS 5.03MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6365
0.6365
10
0.61275
6.1275
25
0.6099
15.2475
50
0.58919
29.4595
100
0.494
49.4
250
0.463106
115.7765
500
0.43738
218.69
1000
0.383344
383.344
2500
0.362767
906.9175
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.198" (5.03mm) |
| Series | Commercial .093" Pin and Socket |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.198" (5.03mm) |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 770091 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 9 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |