
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
770097-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 5.03MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8265
0.8265
10
0.78565
7.8565
25
0.75088
18.772
50
0.74062
37.031
100
0.64714
64.714
250
0.622896
155.724
500
0.588297
294.1485
1000
0.508696
508.696
2500
0.47063
1176.575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.198" (5.03mm) |
| Series | Commercial .093" Pin and Socket |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.198" (5.03mm) |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 770097 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 12 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |